Školní web

Na kolik to přijde

     V rubrice Školní síť v roce 2005 jsme se zmínili o třech variantách a každého bude určitě zajímat, kolik jednotlivé varianty budou stát. Nevíme všechny skutečnosti, nicméně to co víme vám rádi sdělíme.

Varianta A)
Zde se nedá odhadnout cena na provoz. Jednotlivé školy budou kontaktovány obchodními zástupci firmy AutoCont On Line a.s. a seznámeny s konkrétními podmínkami a cenami.

Varianta B)
U této varianty se dá předpokládat, že provozní náklady na projekt INDOŠ budou o něco nižší v souvislosti počtu odebíraných služeb (viz. Školní síť v roce 2005)

     Škola, která se rozhodne provozovat (používat) internet si bude muset ve své lokalitě najít alternativního poskytovatele internetu – zde doporučujeme nesdílený bezdrátový internet, u kterého se cena může pohybovat od 1500 Kč včetně DPH měsíčně. Zde je ovšem potřeba zabezpečit počítačovou síť firewallem (HW firewall od 1190 Kč vč. DPH). Kromě bezdrátového připojení internetu existují i jiné varianty: ISDN, ADSL, kabelový internet, pevná linka. Ceny mezi jednotlivými variantami se mohou hodně lišit a je dobré se informovat a na základě těchto informací se rozhodnout.

Varianta C)
Pokud se rozhodnete nepokračovat v projektu INDOŠ. Budete muset řešit tyto problémy:

  1. Budeme mít i nadále vlastní server? (školy typu C, E)
  2. Na kolik nás přijdou licence?
  3. Kde pořídíme internet?
  4. Kdo se nám o to bude starat?
  5. Kdo nám dodá další hardware a vybuduje (či propojí) počítačovou síť? (školy typu C, E)

     My se vám pokusíme dát odpověď. V současné době využíváte na vašich počítačích MS Windows 2000 a MS Office 2000. Po ukončení projektu INDOŠ vám zůstane od Microsoft pouze Windows 98, protože jenom tento software byl zakoupen licenčním programem „Microsoft select“. Pokud budete chtít i nadále využívat stejného programového vybavení, musíte zakoupit odpovídající licence (MS Windows, MS Office, MS Windows server – školy typu C a E)

     Více informací o cenách a dotovaných programech pro školství najdete v rubrice „Licence ve školství

     Pokud jste se již rozhodli pro tuto variantu a ukončíte tím projekt INDOŠ, zůstanou vám počítače a HUB (škola typu A) nebo switch (škola typu C, E). Můžete zažádat o odkoupení serveru, tiskárny a UPS. Tato zařízení Vám pak budou odprodána (v ceně bude odečteno opotřebení – amortizace zařízení) nebo si můžete zakoupit zařízení nové.

     Dodávka hardwarového a softwarového vybavení je individuální a to podle toho, kde vaše škola sídlí. Je vždy dobré srovnat ceny několika nabídek a vybrat tu nejlepší. Pro srovnání vám nabízíme náš webový obchod , kde vám, jakožto registrovaným uživatelům Školního webu je přiznána sleva na zboží.

     Pokud se rozhodnete pro variantu C a nemáte člověka, který by se staral o počítačovou síť nebo tomu tolik nerozumí, pak nezbývá nic jiného, než si najmout firmu. Tato firma by zastřešovala chod počítačové síťe, starala by se o rozvoj a servis, pravidelně by zaškolovala správce síťě (pedagog - ICTK správce). Paušální cena se může lišit dle lokality, kde vaše škola sídlí. Pro srovnání, naše společnost nabízí školám na Jižní Moravě externí správu počítačových sítí od 1000 Kč (bez DPH 19%).Autor a provozovatel systému © 2004 Agerit s.r.o. DesignDwein © 2004 | info@skolniweb.cz


Společnost Agerit s.r.o. je provozovatelem následujících stránek: test.bezpecnosti.cz, www.emistr.cz,
obchod.agerit.cz, www.superfotky.cz, www.nadalku.cz, www.evidencnisystem.cz, www.pocitacovazachranka.cz, www.kamerovy-system-brno.cz a mnoha dalších.